فهرست بستن

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

معرفی دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک باید به گونه ای باشد که بتواند با هدف های دکوراسیون همخوانی داشته باشد. یکی از مهمترین اهدافی که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید به آن توجه شود، ایجاد ایمنی برای کودک است. ایده های طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق باید به گونه ای باشد که در وهله اول ایمنی کودک حفظ شود.

این نکته بسیار می تواند در نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق نقش موثری داشته باشد. دومین نکته طرحی است که خلاقیت کودک در آن فضا رشد کند. از آنجایی که کودکان دارای هوش بالایی هستند، می توانند درک فضایی بالایی را نیز داشته باشند.

دکوراسیون اتاق کودک

بدیهی است که رنگ های شاد در طراحی اتاق کودک و استفاده از تخت ها و مبلمان با طرح های خاص و منحصر به فرد می تواند در ایجاد روحیه بالا و شادابی و همچنین هوش هیجانی آنان تاثیرات مثبت فراوانی را داشته باشد. به واسطه طراحی دکوراسیون اتاق کودک می توانید در ایجاد ذهنیت خلاق و ایده پرداز کودک خود نقش داشته باشید.

نکاتی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک می توان از سبک ها و چیدمان های متنوعی برای این منظور استفاده کرد. هر کدام از این سبک ها و مدل های دکوراسیون می تواند با علم روانشناسی رنگ ها و همچین ترکیبات مختلف دکوراسیون و اجزا و بافت های متنوع با یکدیگر در طراحی دکوراسیون نقش داشته باشند.

در این مبحث می خواهیم شما را با نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کودک آشنا کنیم.

 • از یک ابر قهرمان برای ایده گرفتن در طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید. از آنجایی که کودکان دارای ذهنی باز هستند و تخیلات قوی دارند می توانید از تصویر یک ابر قهرمان در دیوار اتاق کودک استفاده کنید.
 • رنگ ها تا حدود زیادی می تواند بر روحیه شاد کودکان تاثیر گذار باشند. از این رو سعی کنید از رنگ های روشن و یا گرم در محیط اتاق کودک استفاده کنید.
 • اشیا و چیدمان های خطرناک را در اتاق کودک قرار ندهید. این اشیا می تواند به کودکان آسیب برساند. برای این منظور استفاده از آنها در طراحی چیدمان اتاق کودک بسیار نامناسب است.
 • از ست تخت و کمد و پرده برای دکوراسیون اتاق استفاده کنید. کودکان می توانند با دیدن این اشیا تصور فضایی خود را تقویت کنند. جنبه های زیبایی شناختی می تواند از این طریق در ذهن کودک ایجاد شود.
 • کودکان برای رشد نیاز به نور طبیعی دارند. دکوراسیون اتاق آنان باید به صورتی باشد که نورگیرهای طبیعی بتوانند به داخل اتاق نور را بتابانند. استفاده از پرده های ضخیم برای دکور اتاق کودکان پیشنهاد نمی شود.
 • اگر کودکان نوزاد می باشند و یا رنج سنی آنان بسیار پایین است باید از تخت های دارای محافظ استفاده کنند تا کودکان نتوانند از آن خارج شوند و دچار آسیب شوند.
 • سقف می تواند در طراحی اتاق کودک بسیار مورد توجه باشد. ایجاد طرح های متنوع بر روی سقف با استفاده از ایده آسمان شب و یا بسیاری از ایده های دیگر می تواند کودک را مجاب به خوابیدن کند. این روش می تواند باعث ایجاد خلاقیت در کودکان شود و همچنین کنتراست و هارمونی بسیار جذابی را برای کودک به وجود بیاورد.

مشاوره طراحی دکوراسیون اتاق کودک

برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک می توانید از مشاوره های بسیاری در این زمینه استفاده کنید. از آنجایی که دکوراسیون اتاق کودک بحثی تخصصی و بسیار مهم است بهتر است از افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت لازم را دارند کمک بگیرید. این افراد می توانند در شرکت ها و دفترهای دکوراسیون داخلی مشغول به کار شوند. همچنین می توانند به صورت آزاد کار مشاوره دکوراسیون داخلی را برای افراد انجام دهند.

روش های مشاوره دکوراسیون اتاق کودک

با استفاده از روش های مختلفی می توان مشاوره دکوراسیون اتاق کودک را انجام داد.

 • با استفاده از سایت های طراحی داخلی و یا دکوراسیون های فضای خانه می توانید درباره دکوراسیون و نکات مربوط به آن در اتاق کودک اطلاعات مفیدی را به دست آورید. این سایت ها به صورت تخصصی مطالب مفیدی را ارائه می دهند که می تواند برای شما بسیار مثمر ثمر باشد. همچنین مشاوره های رایگان را نیز می توانید از طریق تماس با این سایت ها انجام دهید. یکی از بهترین سایت هایی که در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی های مختلف فعالیت دارد، سایت دکور مکور است. این سایت می تواند به شما در دکوراسیون اتاق کودک کمک کند تا بتوانید به بهترین روش این طراحی و چیدمان را انجام دهید.
 • استفاده از مجلات و کتاب هایی که در زمینه دکوراسیون داخلی منتشر شده اند، یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مشاوره است. کتاب ها توسط افراد متخصص نوشته شده اند و در درک شما از فضا و چیدمان مناسب با آن کمک شایانی می کنند. مجلات دکوراسیون نیز می توانند عکسهای گرافیکی بالایی را در اختیار شما قرار دهند و در فهم بهتر شما برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک کارایی بالایی ار داشته باشند.
 • مشاورانی که در شرکت های دکوراسیون داخلی به کار مشغول هستند می توانند یکی از گزینه های مناسب برای مشاوره در نظر گرفته شوند. البته این مشاوره ممکن است برای شما هزینه بردار باشد اما در مورد حرفه ای بودن کار می توانید مطمئن باشید.

 اجرای دکوراسیون اتاق خواب کودک

اجرای دکوراسیون اتاق کودک از آنجایی که دارای ظرافت و دقت بالایی است باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. ممکن است شما هزینه زیادی را برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک بپردازید ولی در اجرا، آن طور که میخواهید به کیفیت مطلوب مورد نظر خود دست پیدا نکنید.

افرادی که دارای مهارت و تجربه در زمینه اجرای دکوراسیون نباشند، نمیتوانند به درستی طرح چیدمان و دکوراسیون را پیاده کنند . این می توان موجب نارضایتی کارفرما شود. برای جلوگیری از ایجاد همچین مواردی می توانید کل پروژه را به شرکت های دکوراسیون داخلی واگذار کنید.

این روش می تواند برای شما مقرون به صرفه تر باشد. همچنین خیال شما از بابت حرفه ای بودن تیم اجرا کاملا راحت است. اجرای دکوراسیون کاری است فنی و عملی که ممکن است شامل یک تیم اجرا باشد و یا در پروژه های کوچکتر از یک فرد برای اجرای دکوراسیون استفاده شود. در صورتی که شما خود به طراحی و همچنین اجرا واقف هستید می توانید برای صرف هزینه های کمتر این کار را به تنهایی انجام دهید.

شرکت دکوراسیون داخلی

همانطور که گفته شد شرکت های دکوراسیون می توانند در زمینه چیدمان و ایجاد تزیینات در فضای داخلی و بسیاری دیگر از طراحی های جزیی در محیط فعالیت داشته باشند. از آنجایی که  شرکت های دکوراسیون داخلی دارای فعالیت های محدودی نسبت به شرکت های طراحی داخلی هستند، از این رو نیاز به داشتن مجوز های کتبی برای دکوراسیون داخلی و اجرا نیستند.

این شرکت ها می توانند به راحتی عملیات اجرا را انجام دهند. محدوده فعالیت این شرکت ها در زمینه چیدمان وسایل و تجهیزات محیط های داخلی است. آنها نمی توانند در ایجاد دیوارها و یا سقف ها کاذب و یا هر فعالیتی که مربوط به ساخت و ساز و بنای یک طراحی جدید باشد دخالت کنند.

در برخی از مواقع شرکت های دکوراسیون خود محصولات داخلی و مبلمان های مختلف را با توجه به هر فضا، تولید می کنند تا در ایجاد سوددهی و همچنین صرف وقت برای خرید و پیدا کردن مبلمان جدید بکاهند. برای این منظور طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین اجرا می تواند توسط این شرکت ها صورت گیرد.

برنامه کاری مشخصی ایجاد می شود که می تواند از زمان شروع، نحوه روند اجرا، هزینه های مورد استفاده برای دستمزد و همچنین خرید دکوراسیون جدید و زمان تمام شدن و تحویل پروژه به مخاطبان را در بر گیرد.

قیمت دکوراسیون اتاق کودک

از آنجایی که قیمت های متفاوتی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک پیشنهاد می شود نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. این قیمت ها بستگی به طراحی و دکوراسیونی دارد که اجرا می شود. ممکن است در بسیاری از مواقع این دکوراسیون بسیار سطحی و راحت باشد.

قیمت دکوراسیون اتاق کودک

همچنین طراحی در سطح وسیع تر و چیدمان لوکس تر می تواند هزینه بیشتری را در بر داشته باشد. با این وجود کار دکوراسیون و قیمت مورد نظر از چند طریق قابل محاسبه است.

 •   ممکن است طبق توافق افرادی که کار طراحی را انجام می دهند و همچنین کسانی که کار را سفارش می دهند، هزینه ها به صورت ثابت پرداخت شود. در این صورت مبلغی به عنوان طراحی و انجام پروژه همراه با خرید لوازم جدید در نظر گرفته می شود که کارفرما بر طبق قرار داد موظف به پرداخت کامل این هزینه ها است. این روش می تواند برای افراد مناسب تر باشد، زیرا تخفیفات در هزینه می تواند برای آنها در نظر گرفته شود.
 •   پرداخت به صورت ساعتی می تواند انجام شود. به این صورت که افراد در هر ساعتی که به کار مشغول هستند می توانند دستمزد خود را دریافت کنند.

برای اینکه بتوانید در هزینه های طراحی دکوراسیون اتاق کودک و اجرای آن از کم ترین هزینه استفاده کنید، می توانید به جای خرید لوازم جدید در واقع با اندکی تغییرات در متریال های مبلمان ، آنها را به وسایل جدیدی تبدیل کنید، یا با رنگ آمیزی دیوارها و کشیدن نقش های مختلف می توانید کودکان خود را به این محیط خو دهید و آنها را با ایده های جدید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود روبرو کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *