فهرست بستن

غرفه سازی نمایشگاهی

اجرای ، قیمت و مشاوره غرفه سازی نمایشگاهی

معرفی غرفه سازی نمایشگاهی

طراحی داخلی غرفه سازی نمایشگاهی یکی از طراحی های بی نظیری است که می تواند به فروش محصولات شما کمک بسیاری کند. با طراحی غرفه در واقع می توانید جذب مشتری و مخاطب را به راحتی امکان پذیر کنید.

از آنجایی که طراحی های بی شماری برای طراحی غرفه نمایشگاهی انجام می شود، شما باید در ابتدا هدف از غرفه سازی نمایشگاهی خود را مشخص کنید. از این طریق می توانید طراحی خود را خاص نشان دهید. کسب و کار شما باید در نحوه طراحی غرفه نمایشگاهی تاثیر گذار باشد. به همین دلیل این طراحی می تواند بسیار دقیق و حرفه ای در نظر گرفته شود.

معرفی غرفه سازی نمایشگاهی

هدف از غرفه سازی نمایشگاهی چیست؟

برای اینکه بتوانید غرفه سازی نمایشگاهی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید می توانید از طراح داخلی برای این منظور استفاده کنید. طراحان داخلی با رعایت نکات مهم در اصول طراحی غرفه نمایشگاهی تا حدود زیادی می توانند در جذب مخاطبان تاثیر گذار باشند.

از آنجایی که هدف طراحی غرفه نمایشگاهی معرفی کسب و کارهای مختلف است از این رو طراحی که برای این مکان در نظر گرفته می شود باید در وهله اول تصور فضایی مناسب با حرفه شما را در ذهن مخاطب ایجاد کند. این طراحی باشد به گونه ای باشد که مخاطب از فاصله دور نیز به آن جذب شود.

انواع غرفه سازهای نمایشگاهی

همانطور که گفته شد غرفه سازی نمایشگاهی می تواند در توسعه تجاری برند مربوط به هر حرفه تاثیر به سزایی را داشته باشد. امروزه به دلیل تنوع بسیار در طراحی غرفه نمایشگاهی انواع مختلف غرفه سازی را می توانیم مشاهده کنیم. هر کدام از این غرفه سازهای نمایشگاهی می توانند ویژگی های خاصی را در طراحی خود داشته باشند که به بررسی آنها می پردازیم.

غرفه سازی به صورت خطی

در این نوع طراحی غرفه نمایشگاهی ، غرفه ها به صورت یک خط در امتداد هم قرار می گیرند. ممکن است که دو لاین از غرفه ها روبروی هم به صورت خطی ایجاد شوند که در وسط آنها راهرویی برای عبور افراد در نظر گرفته می شود. این نوع غرفه سازی معمول ترین و رایج ترین نوع طراحی غرفه نمایشگاهی است. زیرا دسترسی راحت و امکان بازدید سریع را برای مخاطب ایجاد می کند. معمولا اندازه این نوع غرفه سازی ها 10 در 10 و یا 10 در20 متر است.

غرفه سازی شبه جزیره

معمولا در این نوع از غرفه سازی ها از سه طرف غرفه ها راهرو در نظر گرفته می شود. و دارای ابعاد حداقل 20 در 20 است. در طراحی غرفه سازی به این روش باید فضای کافی در اختیار باشد. یک طرف غرفه ها  در این نوع از غرفه سازی بسته است و مخاطبان می توانند از سه طرف غرفه بازدید را انجام دهند.

غرفه سازی گوشه ای

این نوع از غرفه سازی بسیار به غرفه سازی شبه جزیره شباهت دارد به این صورت که از دو طرف امکان بازدید برای مخاطبان وجود دارد و از دو سمت دیگر توسط غرفه های دیگر احاطه شده است. تفاوت دیگر آن در اندازه های غرفه است. در غرفه سازی انتهایی به طور کلی 10 در 20 متر فضا در نظر گرفته می شود.

غرفه سازی جزیره

بهترین غرفه سازی نمایشگاهی را می توان غرفه سازی جزیره نامید. این غرفه سازی به صورت نقطه عطف در وسط فضا قرار داده می شود و راهروها در چهار طرف قرار می گیرند. از آنجایی که طراحی غرفه سازی جزیره از 4 طرف امکان بازدید را برای مخاطب به وجود می آورد می تواند از ارزش بالایی برخوردار باشد. نمایشگاه هایی که با غرفه سازی جزیره ایجاد میشوند دارای ابعاد 20 در 20 در 20 هستند.

نکات مورد استفاده در غرفه سازی نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی نیز مانند هر طراحی دیگری نیاز به نکاتی دارد که باید به آن توجه کرد. اگر می خواهید که طراحی غرفه سازی شما بیشتر به چشم بیاید و مورد بازدید قرار گیرد باید اصول طراحی غرفه نمایشگاهی را به درستی انجام دهید. می توانیم با ذکر نکاتی در این زمینه به شما در طراحی صحیح کمک کنیم.

  • اولین نکته ای که باید در طراحی غرفه سازی به آن توجه کنید هدف طراحی است. از آنجایی که مشاغل مختلف غرفه مخصوص به خود را دارند باید طراحی به نحوی انجام شود که بتواند ویژگی های بصری مناسب را داشته باشد تا بازدید کننده در نگاه اول متوجه هدف طراحی غرفه سازی شود. می توانید با استفاده از المان های مختلف مربوط به حرفه خود در غرفه مورد نظر به این امر مهم دست یابید.
  • نورپردازی همواره به عنوان مهمترین عنصر در طراحی داخلی و همچنین غرفه پردازی شناخته می شود. چشم در حالت کلی جذب اشیاء نورانی می شود. از آنجایی که انواع مختلفی از نورپردازی وجود دارد می توانید به راحتی نورپردازی مناسب با غرفه خود را استفاده کنید تا بتواند مشتری ها را به بازدید از غرفه شما بکشاند.
  • استفاده از رنگ در غرفه نمایشگاهی می تواند یکی دیگر از ویژگی هایی باشد که می تواند جذابیت ایجاد کند. رنگ های روشن و یا متضاد با یکدیگر می توانند کنتراست رنگی ایجاد کنند. از این طریق هارمونی رنگ ها بیشتر به چشم می آید. باید رنگ مورد نظر خود را با توجه به مخاطبی که می خواهید جذب کنید بیابید. اغراق در تعدد رنگ ها نیز می تواند نتیجه عکس بر روی نگاه مشتری بگذارد.
  • برای ورود و بازدید مخاطب به غرفه خود فضای بازی را در نظر بگیرید. از چیدمان وسایل اضافی در غرفه خودداری کنید. از آنجایی که محیط غرفه کوچک است باید در دکوراسیون غرفه نهایت دقت را به خرج دهید.
  • ایجاد تحرک می تواند توسط یک سرگرمی و یا بازی در غرفه نمایشگاهی به راحتی مخاطبان را به سمت شما بکشاند. بنابراین نقش تحرک را در غرفه سازی نمایشگاهی دست کم نگیرید.
  • می توانید از گرافیک برای تبلیغات در غرفه خود استفاده کنید. پوسترهای تبلیغاتی شما می تواند با استفاده از اشکال گرافیکی و با فونت های مختلف و جذاب بیننده را به غرفه شما جذب کند.
  • استفاده از متریال های مناسب با حرفه شما در طراحی دکوراسیون داخلی غرفه ، می تواند تا حدود زیادی هدف کسب و کار شما را به مشتری نشان دهد. این هماهنگی می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد.
  • گاهی یک بو می تواند مخاطب را به غرفه شما متمایل کند. این بو می تواند بوی قهوه، شیرینی و یا هر بوی مطبوع دیگری باشد. ممکن است احساسات مخاطب از این طریق بروز کند و به غرفه شما برای بازدید مراجعه کند.

بسیاری دیگر از نکات متنوع در طراحی غرفه سازی نمایشگاهی می تواند بیان شود که به شما در بازدید بیشتر مخاطبان از غرفه مربوطه کمک شایانی می کند. می توانید برای اینکه در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید بف سایت دکور مکور مراجعه کنید. این سایت در طراحی داخلی انواع فضاها می تواند به شما اطلاعات مناسبی را ارائه دهد.

مشاوره در زمینه غرفه سازی نمایشگاهی

بدون شک مشاوره در زمینه غرفه سازی نمایشگاهی یک از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه کنید. برای اینکه بتوانید بهترین مشاوره در این زمینه را دریافت کنید نیاز دارید که به شرکت هایی که کار مشاوره طراحی غرفه نمایشگاهی را انجام می دهند مراجعه کنید. مشاوره دکوراسیون غرفه نمایشگاهی می تواند به طریق مختلف صورت گیرد.

شما باید بدانید که در ابتدا هدف شما از طراحی چیست و بعد از آن عوامل مختلفی که می تواند مورد مشورت قرار گیرد از افرادی که در این زمینه مهارت دارند مورد بررسی قرار می گیرد . ممکن است در طی جلسات مشاوره متوجه شوید که بودجه کافی برای پیاده سازی طراحی مورد نظر خود را ندارید و یا از طریق مشاوره راهکارهای متفاوت دیگر و کم هزینه تری برای اجرای طراحی غرفه نمایشگاهی به شما پیشنهاد شود.

بنابراین شما با مشاوره تخصصی و اصولی می توانید از طریق راه های متنوعی که پیش روی شما گذاشته می شود انتخاب های متنوع ای داشته باشید. از آنجایی که فضای اینترنت می تواند به شما در طراحی غرفه نمایشگاهی کمک بسیاری کند، می توانید از طریق مقالات تخصصی که در وب سایت های مختلف گذاشته می شود با اصول طراحی غرفه نمایشگاهی آشنا شوید.

بدون هیچ هزینه ای و با صرف وقت بسیار اندک می توانید به طراحی مناسب خود دست یابید. سایت دکور مکور در زمینه طراحی می تواند به شما کمک بسیاری کند. این سایت از اولین سایت های ایجاد شده برای طراحی داخلی فضاها است. از این رو دارای خدمات و امکانات بسیاری است که می تواند برای شما مثمر ثمر واقع شود.

اجرای غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه سازی نمایشگاهی باید توسط تیم های حرفه ای انجام گیرد. اگر طراحی غرفه نمایشگاهی به درستی اجرا نشود نمی تواند جاذبه های دیداری را برای مخاطبان به همراه داشته باشد. برای این منظور شرکت های مختلفی در زمینه اجرا دارای تجارب بسیاری هستند که میتوانند به شما در اجرای دکوراسیون غرفه سازی کمک کنند. طراحی که در طراحی غرفه نمایشگاهی انجام می شود باید به درستی دیده شود.

اجرای ، قیمت و مشاوره غرفه سازی نمایشگاهی

اجرا عامل مهمی است که می تواند سطح بازدید از غرفه شما را در حد بالایی قرار دهد. استفاده از متریال های به روز و متنوع در اجرای غرفه های نمایشگاهی تا حدود زیادی به مهارت و تجربه و همچنین اطلاعات به روز این افراد بستگی دارد. از آنجایی که غرفه های نمایشگاهی زمان محدودی را در ارائه خدمات خود در اختیار دارند، سرعت و دقت در اجرا یکی از مهمترین مسائلی است که تیم اجرا باید مد نظر قرار دهند.

هزینه های اجرا نیز می تواند به طریق مختلف حساب شود. ممکن است هزینه اجرا و دستمزد و متریال های جدید به صورت ثابت از کارفرما گرفته شود و یا به صورت ساعتی حساب شود. همه این موارد به توافق طرفین بستگی دارد.

شرکت غرفه سازی نمایشگاهی

شرکت هایی که در طراحی و اجرای غرفه سازی نمایشگاهی مشغول به فعالیت هستند می توانند بسیار زیاد باشند. اما مهمترین نکته پیدا کردن شرکتی است که دارای مهارت و همچنین محبوبیت در بین افرادی باشد که طراحی غرفه سازی برای آنها صورت گرفته است. می توانید با پرس و جو از این افراد و یا سرچ در گوگل بهترین شرکت در زمینه طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی را بیابید.

این شرکت ها باید دارای مجوز های لازم برای اجرا و طراحی باشند تا در صورت بروز مشکلی بتوانید به صورت قانونی پیگیری های لازم را انجام دهید. شرکت های طراحی داخلی ،کار غرفه سازی در نمایشگاه را به نحو احسن انجام می دهند. تیم های حرفه ای که در این شرکت های طراحی داخلی به کار مشغول هستند می توانند در کمترین زمان و به صورت حرفه ای شما را به هدفتان برسانند.

برای اینکه غرفه سازی نمایشگاهی بتواند دارای جذابیت بیشتری باشد و همچنین اجرای آن به صورت تمیز و اصولی انجام گرفته باشد، باید شرکت معتبری را برای انجام کلیه کارهای مربوط به طراحی و اجرا غرفه های نمایشگاهی خود پیدا کنید.

قیمت غرفه سازی نمایشگاهی

از آنجایی که طراحی های مختلفی در زمینه غرفه سازی نمایشگاهی صورت می گیرد می توان گفت که قیمت های این پروژه می تواند متفاوت باشد. قیمت گذاری برای غرفه های نمایشگاهی به طریق مختلف انجام می شود. ممکن است متریال مورد استفاده در طراحی بسیار گران باشد و یا افرادی که کار اجرا را انجام می دهند به صورت اصولی و حرفه ای هزینه زیادی را درخواست کنند. برای این منظور تفاوت در قیمت ها می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

ممکن است هزینه کلی برای طراحی و اجرای طراحی غرفه نمایشگاهی در نظر گرفته شود که در انتهای کار کمی بالا و پایین شود. برای این منظور باید برنامه دقیقی از ابتدا تا انتهای پروژه توسط افراد متخصص در شرکت مربوطه ایجاد شود تا هزینه ها بتواند با نیاز کارفرما مطابقت داشته باشد. بودجه مورد نظر افراد باید در ابتدا به مشاورین در این زمینه اطلاع داده شود تا آنها بر این اساس، کار طراحی و اجرای غرفه سازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

بنابراین برای غرفه سازی نمایشگاهی باید همه این اصول ذکر شده رعایت شود تا شما بتوانید مخاطب را از این طریق جذب و به رونق کسب و کار خود کمک کنید. غرفه سازی در نمایشگاه می تواند یکی از بهترین گزینه ها در شناساندن برند شما عنوان شود. از این طریق می توانید درآمد خود را افزایش دهید و مشتریان ثابت و متغیری را برای خود پیدا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *