فهرست بستن

دکوراسیون خانه

قیمت دکوراسیون داخلی

بهترین انتخاب برای برای انجام دکوراسیون خانه

اگر قصد دارید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید و می خواهید خانه خود را زیباتر کنید و اگر به دنبال بهترین و حرفه ای ترین مجری برای دکوراسیون داخلی خانه خود هستید در دکورمکور می توانید با استفاده

یکی از موضوعاتی که می تواند در مبحث زیبایی فضای داخلی خانه نقش داشته باشد، دکوراسیون خانه عنوان می شود. در این نوع از دکوراسیون طراح باید نهایت دقت و توجه را در ترکیب چیدمان داشته باشد. طراحی دکوراسیون پذیرایی خانه امری است که در از دیرباز مورد توجه افراد مختلفی قرار گرفته است. دکوراسیون خانه میتواند بنا بر خلاقیت و ایده های افراد صورت گیرد.

همچنین توجه به اصول دکوراسیون نیز یکی از مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه کرد. این اصول دارای علم روانشناسی در خود می باشند که به ما اجازه نمی دهد هر نوع دکوراسیون و یا هر نوع رنگ و متریال را با دیگر فرم های خانه ترکیب کنیم.

دکوراسیون خانه

این ترکیبات باید بر اساس مسائلی باشد که انرژی منفی تولید نکند و آرامش افراد با ترکیبات رنگی نامناسب به هم نریزد. طراح دکوراسیون باید دارای تجربه و علم لازم در این زمینه باشد تا با طراحی داخلی دکوراسیون خانه به راحتی بتواند تنوع ایجاد کند.

نکاتی که باید در دکوراسیون خانه رعایت شود چیست؟

برای اینکه بتوانید طراحی دکوراسیون خانه را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهید نیاز دارید که با یک سری از نکات مربوط به طراحی داخلی آشنا شوید. این اصول میتواند مربوط به مسائل مختلف در طراحی دکوراسیون باشد. در اینجا به نمونه ای از این نکات اشاره می کنیم.

 • طراحی دکوراسیون خانه می تواند دارای انعطاف و تحرک باشد. به این صورت که شما می توانید ایده ها و خلاقیت های خود را به صورت آزاد در طراحی خانه خود پیاده کنید. از آنجایی که این محیط مربوط به زندگی افراد می باشد اولین نکته در دکوراسیون خانه مربوط به خانه باید ایجاد آرامش و آسایش افرادی باشد که در آنجا زندگی میکنند.
 • طراحی دکوراسیون خانه باید با توجه به هر فضا متفاوت باشد. شما نمی توانید طرحی را که در اتاق نشیمن پیاده می کنید در اتاق خواب نیز داشته باشید. در ابتدا باید حس فضا درک شود و با استفاده از آن طراحی دکوراسیون صورت گیرد.
 •   اگر فضای خانه شما کوچک است می توانید از روش هایی استفاده کنید که فضا را بزرگتر جلوه دهد. استفاده از رنگ روشن مخصوصا سفید در دیوارهای خانه و همچنین استفاده از اشیایی ماند آیینه  علاوه بر ایجاد زیبایی بر روی دیوارها، می تواند عمق فضای خانه شما را بیشتر نشان دهد. همین امر می تواند در بزرگ نشان دادن خانه نقش موثری داشته باشد.
 • طراحی دکوراسیون باید بر اساس هزینه های کارفرما صورت گیرد. ممکن است طراحی دکوراسیون بسیار حرفه ای صورت گیرد و در آن از وسایل و تجهیزات به روزی استفاده شده باشد. از این رو کارفرما باید در ابتدا مبلغی را که به عنوان طراحی خانه در نظر گرفته است را عنوان کند.
 • ترکیب بندی رنگ و فرم در طراحی خانه می تواند هارمونی منحصر به فردی را در فضای خانه ایجاد کند. می توان گفت که این ویژگی می تواند در صورت استفاده درست در دکوراسیون خانه یکی از نقاط قوت و مورد توجه در دیزاین های داخلی باشد.

 طراحی دکوراسیون در محیط خانه

در طراحی دکوراسیون خانه می توان گفت که طراحی بر اساس علم روانشناسی رنگ ها و همچنین نحوه چیدمان وسایل و تزئینات در داخل فضای خانه صورت می گیرد. هر فضایی در داخل خانه به طراحی مناسب خود نیاز دارد. در این مبحث می خواهیم به طراحی دکوراسیون خانه به صورت جزیی در فضای خانه بپردازیم.

 •   طراحی فضای اتاق خواب : در طراحی داخلی اتاق خواب اولین نکته ای که باید رعایت شود هدف از طراحی می باشد. فضای اتاق خواب باید به گونه ای باشد که با قرار گرفتن در آن استرس و اضطراب از شما دور شود.

همچنین این اتاق برای خواب در نظر گرفته می شود. باید از چیدمان های پرزرق و برق و رنگ های بسیار روشن و یا گرم که باعث ایجاد اضطراب در افراد می شود در طراحی دیوارها جلوگیری کرد. همچنین می توان از نور کم و پرده های ضخیم تر برای این مکان استفاده کرد تا خواب افراد به راحتی انجام شود.

 •   طراحی آشپزخانه: می توان از انواع سبک های کلاسیک و یا مدرن و همچنین نمونه های دیگر در طراحی آشپزخانه استفاده کرد. فضای آشپزخانه باید به عنوان قلب خانه در نظر گرفته شود. استفاده از رنگ ها ی مناسب می تواند فضای آشپزخانه را دلباز تر و بزرگتر نشان دهد. همچنین نورپردازی های مناسب بر روی جزیره ها و یا در روی دیوارهای پایین کابینت می تواند در ایجاد تنوع و جذابیت محیط آشپزخانه موثر باشد.
 •   طراحی نشیمن: نشمین به فضای گفته می شود که افراد خانه در آنجا می توانند دور یکدیگر جمع شوند. بنابراین نیاز دارد که به فضایی گرم و دلچسب تبدیل شود. در انتخاب مبل های این قسمت از خانه باید دقت کنید.

مبل های راحتی و نرم را با توجه به رنگ مناسب آن با سایر اجزای خانه مانند رنگ دیوارها و بافت های دیگر تلفیق کنید. این امر می تواند ایجاد راحتی و حس تعلق فضا را در افراد بیشتر کند و تمایل آنها را به دور هم بودن افزایش دهد.

 •   طراحی سالن پذیرایی: در طراحی این قسمت باید اندازه میز در نظر گرفته شود. این مکان فقط برای صرف ناهار و شام می باشد. بنابراین باید به گونه ای طراحی شود که اشتهای فرد را از بین نبرد. رنگ های شاد و یا لوستری در وسط میز می تواند برای دکوراسیون خانه در این بخش مناسب باشد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید می توانید به سایت دکور مکور مراجعه کنید. در این وب سایت به صورت تخصصی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی در همه محیط ها و همچنین اطلاعات کاملی در رابطه با اجرای این دکوراسیون ها می توانید به دست آورید.

مشاوره دکوراسیون خانه

برای اینکه بتوانید طراح مناسب برای دکوراسیون خانه خود را بیابید، نیاز دارید که در این زمینه به مشاوره های مختلفی در زمینه دکوراسیون خانه مراجعه کنید. این مشاوره ها هم می تواند به صورت رایگان صورت گیرد و هم برای شما به صورت تخصصی هزینه ای در بر داشته باشد.

از آنجایی که طراحی دکوراسیون خانه به دقت و مهارت بسیاری نیاز دارد، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. شرکت های دکوراسیون داخلی می توانند در این زمینه بسیار مفید واقع شوند. همچنین کل پروژه خود را از طراحی تا اجرا می توانید به این شرکت ها بسپارید. آنها دارای مجوز های لازم در زمینه های مختلف طراحی خانه هستند. به همین دلیل می توانند مورد اعتماد باشند.

همچنین وب سایت های تخصصی بسیاری همراه با مشاوران حرفه ای به صورت رایگان می توانند به شما خدمات و مشاوره هایی ار ارائه دهند. این کار می تواند از طریق تماس گرفتن حاصل شود. همچنین در صرف وقت و هزینه شما می تواند بسیار مفید واقع شود. یکی از این وب سایت های تخصصی ، سایت دکور مکور می باشد. این وب سایت جز اولین و رسمی ترین وب سایت ها در زمینه دکوراسیون داخلی است، که می تواند در هر زمانی که اراده کردید به شما در این زمینه کمک کند.

 اجرای دکوراسیون خانه

اجرا میتواند توسط تیم طراحی و اجرا صورت گیرد. این تیم ها وظیفه طراحی و نظارت و اجرای پروژه را بر عهده دارند. اکثر شرکت های بزرگ در طراحی دکوراسیون خانه از تیم حرفه ای برای کل پروژه استفاده می کنند که می تواند برای شما از لحاظ قیمت مناسب تر باشد.

گاهی ممکن است طراحی توسط فردی دیگر صورت گرفته باشد ولی اجرا را فرد دیگری انجام دهد. ممکن است در این روش درک مجری از طرح به درستی صورت نگیرد در نتیجه اجرای دکوراسیون خانه به مشکل بر بخورد. از این رو پیشنهاد می شود که کل پروژه خود را به دست یک تیم حرفه ای بسپارید تا در کمترین زمان و هزینه بتوانند طراحی دکوراسیون خانه شما را به نحو احسن انجام دهند.

 شرکت دکوراسیون خانه

یکی از بهترین مکان ها برای طراحی دکوراسیون خانه  یا هر طراحی دیگری مراجعه به شرکت های دکوراسیون و معماری می باشد. این شرکت ها دارای برنامه مشخصی از طراحی تا اجرا هستند. کل هزینه های پروژه طی محاسبات دقیق مهندسی در این شرکت ها صورت می گیرد.

کارفرما می تواند با خیال راحت و بدون هیچ گونه نگرانی طراحی و اجرای دکوراسیون خانه خود را به دست این افراد متخصص بسپارد. در واقع شرکت های دکوراسیون باید دارای مجوزهای لازم در زمینه ساخت و طراحی باشند. از این رو می توانید مطمئن باشید که با سپردن پروژه خود به این شرکت ها می توانید در زمان کمی و با هزینه های مناسب تری به طراحی دکوراسیون مورد نظر خود برسید.

قیمت دکوراسیون خانه

قیمت ها در اجرا و طراحی میتواند با یکدیگر تفاوت داشته باشد. ولی به صورت کلی ممکن است از چند روش برای قیمت گذاری استفاده شود.

 • قیمت گذاری بر اساس طراحی به صورت ساعتی
 • قیمت بر اساس پورسانت و یا درصدی
 • قیمت ثابت

این گزینه ها در اختیار کارفرما قرار خواهد گرفت و با توجه به توافقی که در بین طرفین صورت میگیرد هزینه های دکوراسیون داخلی برآورد می شود.

ممکن است در طراحی، وسایلی نو برای کارفرما در نظر گرفته شود که هزینه این موارد نیز باید برآورد شود. قیمت طراحی و اجرا بر اساس متر مربع می باشد. و طبق متراژی که هر فضا دارد صورت می گیرد. بنابراین می توان گفت که قیمت دکوراسیون خانه می تواند در هر فضا با یکدیگر متفاوت باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *