فهرست بستن

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

به طور حتم آشپزخانه به عنوان قلب خانه در نظر گرفته می شود. این امر می تواند نشان دهنده اهمیت دکوراسیون آشپزخانه باشد. این محیط جز پرکاربردترین فضاها در خانه است. بسیاری از فعالیت هایی که در خانه انجام می شود در این محیط صورت می گیرد. دکوراسیون آشپزخانه می تواند بنا به سلیقه هر فرد دارای تنوع باشد.

امروزه با تنوع گسترده ای که در طرح ها و سبک های دکوراسیون داخلی وجود دارد می توان ایده های مختلف و متنوعی را در ایجاد جذابیت بیشتر در این محیط استفاده کرد. سطوح مورد استفاده در آشپزخانه علاوه بر ایجاد زیبایی باید حس پاکیزگی را نیز به مخاطب القا کند.

دکوراسیون آشپزخانه

از آنجایی که این فضا با پخت و پز سرو کار دارد ، باید از این حیض، دارای متریال هایی در ساخت خود باشد که میکروب ها را در خود انباشته نکند. سطوح کابینت ها باید صاف و بدون بافت و برآمدگی باشد تا به راحتی بتوان آنها را تمیز کرد.

انواع سبک های موجود در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

هر طراحی دارای روشهای مختلفی است. این روش ها را امروزه به نام سبک می شناسیم. سبک می تواند در واقع هدف طراح را به خوبی نشان دهد. هر سبکی می تواند بیانگر یک مفهوم خاص باشد. طراحی دکوراسیون آشپزخانه نیز می تواند سبک های متفاوتی داشته باشد.

در این مبحث می خواهیم به انواع سبک های مختلف در طراحی آشپزخانه بپردازیم.

  • سبک کلاسیک
  • سبک مدرن
  • سبک معاصر
  • سبک کلاسیک معاصر

هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می توانید با استفاده از آنها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه فضایی خود، فضایی را ایجاد کنید ، که علاوه بر زیبایی،  دارای محیطی کاربردی برای پخت و پز و یا تجمع ها مربوط به مهمانی باشد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

برای طراحی هر فضایی نیاز است که به یک سری از نکات دقت شود. در صورتی که می خواهید طراحی دکوراسیون آشپزخانه را انجام دهید باید با استفاده از این نکات و اصولی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد این امر مهم را انجام دهید.

همانطور که می دانید فضای آشپزخانه می تواند بزرگ یا کوچک باشد. بنابراین در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید این نکته را در نظر بگیرید که می خواهید از چه نوع سبک و دیزاینی برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید که بتواند این فضا را بهتر در دید مخاطب نشان دهد. در اینجا به این نکات اشاره می کنیم.

  • باید در ابتدا طراح دکوراسیون آشپزخانه، محیط مورد نظر را بررسی کند تا بتواند جایگاه تجهیزات و وسایل مورد نظر در آشپزخانه را به درستی تعیین کند. محل قرار گیری باید به گونه ای باشد که دارای دسترسی آسان برای فردی که آشپزی را انجام می دهد واقع شود.
  • فضای مورد نظر برای رفت و آمد آسان برای افراد ایجاد شود. این فضا باید در بین کابینت ها و میز و یا در مقایسه با فضای مورد نظر با جزیره صورت گیرد. این فواصل باید دارای حداقل 1 متر عرض باشند.
  • نورگیری در فضای آشپزخانه اگر به صورت طبیعی انجام شود می تواند بسیار مفید باشد. ممکن است این امکان برای آشپزخانه ای وجود نداشته باشد ، در این صورت باید تهویه مناسب برای این محیط صورت گیرد. از آنجایی که نور می تواند در دکوراسیون آشپزخانه هم جنبه تزیینی و هم کاربردی داشته باشد برای استفاده از نور باید محیط مناسبی در نظر گرفته شود. ایجاد نورهای تاکیدی در زیر کابینت ها می تواند بسیار مناسب باشند.
  • رنگ مناسبی را برای کابینت ها انتخاب کنید. این رنگ می تواند با سبکی که برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می کنید دارای ارتباط باشد. رنگ های خنثی می توانند سبکی مدرن را در ذهن تداعی کنند و محیط را از گرما خارج کنند. رنگ سفید می تواند در ایجاد فضایی بزرگ تر به آشپزخانه کمک کند. رنگ های گرم نیز گرما و صمیمیت و همچنین اشتها را می توانند در افراد بیشتر کنند.
  • استفاده از متریال مناسب در طراحی کابینت ها و یا کانتر های آشپزخانه می تواند سادگی و در عین حال پاکیزگی در فضای آشپزخانه را بهتر نشان دهد. طرح های براق می تواند در ایجاد جذابیت بصری در فضای خانه بسیار مهم باشد. سعی کنید از طراحی یکپارچه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید.

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکور آشپزخانه می تواند بسیار حرفه ای صورت گیرد و یا توسط خودتان انجام شود. برای اینکه بتوانید طراحی مناسب را با استفاده از اصول طراحی در آشپزخانه خود پیاده کنید، نیاز دارید که در این زمینه مشاوره انجام دهید. در مشاوره دکوراسیون آشپزخانه هدف استفاده از بهترین سبک و دیزاین برای طراحی است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

امروزه شرکت های متنوعی مشاوره درست و اصولی را به افراد انجام می دهند. این افراد کارشناسانی می باشند که در این زمینه یا تجارب آکادمیک دارند و یا به صورت تجربی و در عمل به این علم رسیده اند. این افراد در کنار هم می توانند در مشاوره دکوراسیون به شما کمک شایانی کنند.

روش های متفاوت رایگان دیگری نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها بهترین دکوراسیون را برای آشپزخانه خود بیابید. یکی از این روش ها استفاده از وب سایت های تخصصی در زمینه طراحی دکوراسیون است. با مراجعه به این سایت ها می تواند از نکات مهم در طراحی مطلع شوید. همچنین با تماس با مشاوران این وب سایت ها به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن مشاوره مورد نظر خود را انجام دهید.

یکی از این وب سایت های معتبر که در زمینه طراحی و اجرای انواع دکوراسیون ها می تواند به شما کمک کند، سایت دکور مکور است. این سایت جزء اولین و بهترین سایت ها در زمینه طراحی دکوراسیون است که هدف از ایجاد آن انجام مشاوره های رایگان و در دسترس قرار دادن اطلاعات مفید در اختیار کاربران است.

اجرای دکوراسیون آشپزخانه

اجرای دکوراسیون می تواند به چند روش مختلف صورت گیرد. در صورتی که شما بودجه مورد نیاز برای اجرای دکوراسیون آشپزخانه را دارید می توانید با شرکت های مختلفی که کار اجرا را انجام می دهند قرارداد ببندید. این شرکت ها موظف اند در زمان تعیین شده ، اجرای دکوراسیون آشپزخانه شما را تحویل دهند.

این قرارداد همچنین در مورد هزینه های کل پروژه می تواند به شما اطلاعاتی را برساند و شما را در روند اجرای کل پروژه قرار دهد. شما به عنوان کارفرما در این قرارداد معرفی می شوید. در واقع طراحی و اجرا باید مطابق با سلیقه و خواست شما صورت گیرد. این شرکت ها می توانند به صورت تجربی و بدون داشتن مجوز خاصی اجرا را انجام دهند.

گاهی ممکن است که خودتان دارای تجربه کافی در زمینه اجرا دکوراسیون باشید. به همین دلیل می توانید در مدت زمانی که می خواهید ، اجرا را انجام دهید. همانطور که گفته شد این پروسه نیاز به داشتن مدرک خاصی ندارد و هر فردی که در زمینه اجرا به صورت عملی دارای تجربه است، می تواند اجرا را انجام دهد.

شرکت دکوراسیون داخلی

هر شرکت دکوراسیونی دارای تیمی حرفه ای است که کلیه کارهای طراحی دکوراسیون و همچنین اجرا را بر عهده دارند. این شرکت ها می تواند از طریق مختلف مشتریان خود را جذب کنند. یکی از این روش ها ، استفاده از فضای مجازی می باشد. هر شرکتی می تواند دارای وب سایت ها شخصی باشد که می توانید با مراجعه به آنها شرکت دکوراسیون مورد نظر خود را پیدا کنید و از خدمات آنها مطلع شوید.

همچنین هزینه های اجرا و طراحی می تواند در این وب سایت ها درج شود. و یا با تماس از این طریق می توانید از خدمات متنوع این شرکت ها اطلاع پیدا کنید.شرکت های دکوراسیون داخلی می توانند عکس های پروژه های اجرایی خود را در اختیار  کاربران قرار دهد و با این روش در ایجاد اعتماد سازی نقش داشته باشند. افراد با دیدن عکسهای بعد از اجرا می توانند در مورد کیفیت خدمات این شرکت ها اطلاعات بیشتری به دست بیاورند.

قیمت دکوراسیون آشپزخانه

در مورد نحوه قیمت دکوراسیون آشپزخانه نمی توان به طور دقیق اطلاعاتی را منتشر کرد. هر طرحی می تواند با توجه به جزئیات و تجهیزاتی در آن به کار برده شده است، دارای قیمت متفاوتی باشد. ممکن است که وسایل و تجهیزات مورد استفاده در دکوراسیون آشپزخانه دارای کیفیت بالایی باشد. از این رو می تواند هزینه بیشتری را در بر داشته باشد.

هزینه ها ممکن است به صورت ساعتی و یا ثابت در نظر گرفته شود. در هزینه ثابت شرکتی که طراحی و اجرا را انجام می دهد هزینه کل پروژه را برآورد می کند و در اختیار کارفرما قرار می دهد. کارفرما نیز وظیفه دارد که هزینه ها را بر اساس قرارداد شرکت به صورت کامل پرداخت کند.

ممکن است اجرا دکوراسیون دیتیل بیشتری را به خود اختصاص دهد و یا دارای تغییرات جزیی باشد. در صورت کوچک بودن پروژه هزینه ها می تواند به صورت ساعتی پرداخت شود. البته این امر از نظر اقتصادی می تواند مقرون به صرفه نباشد.

بنابراین پیشنهاد ما به شما سپردن دکوراسیون آشپزخانه خود به شرکت های دکوراسیون داخلی است که می تواند برای شما هزینه کمتری را در برگیرد. می توانید با مراجعه به سایت دکور موکور از نحوه قیمت گذاری دکوراسیون آشپزخانه مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *