فهرست بستن

سبک دکوراسیون مدرن و معاصر

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون داخلی مدرن از جمله سبک هایی است که زیرشاخه های بسیاری را به خود اختصاص داده است و به صورت کلی سبک گسترده ای به شمار می رود. ویژگی بارز این سبک استفاده از خطوط واضح، مشخص و رنگ ساده است.

متریال عمومی مورد استفاده در این سبک فلز، شیشه و فولاد است. اگر بخواهیم یک ویژگی برجسته سبک مدرن را نام ببریم، قطعا نام سادگی پیشتاز است. در واقع زمانی که شما وارد یک مکان با دکوراسیون داخلی مدرن می شوید، می توانید به سرعت همه چیز را تشخیص دهید و هیچ شیء در این سبک درهم و پیچیده نیست.

سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از سبک هایی که به صورت رایج با سبک مدرن اشتباه گرفته می شود سبک معاصر است. لازم به ذکر است که این سبک ماهیت کاملا متفاوتی با سبک مدرن دارد. در واقع در سبک معاصر شما در زمان حال و اکنون زندگی می کنید.

مهم ترین تفاوت میان این دو سبک این است که قوانین سبک مدرن نسبت به سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی سختگیرانه تر بوده و آزادی در سبک معاصر به مراتب بیشتر است. در واقع در سبک معاصر طراح آزادی بیشتری به جهت تجهیز دکوراسیون داخلی دارد.

به عنوان مثال اگر بخواهیم به صورت واضح تر تفاوت این دو سبک را بررسی کنیم باید بگوییم که در سبک معاصر شما می توانید از خطوط منحنی استفاده کنید اما سبک مدرن به شما اجازه استفاده از خطوط منحنی را نمی دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *